čtvrtek 16. července 2009

Jak vypálit videa z YouTube na DVD

Tento návod popisuje krok za krokem postup jak stahovat videa z YouTube a jak je pak vypálit na DVD. Upozorňuji, že to, co níže popisuji, není zdaleka jediná cesta a je dost možné, že existují jednodušší a/nebo lepší řešení. Řešení, které popisuji zde, jsem zvolil proto, že je dost jednoduché, aby ho zvládl i amatér a přitom mám ověřeno, že funguje. Zároveň upozorňuji na to, že stahování videí a jejich kopírování na DVD nemusí být právně v pořádku, pravděpodobně záleží na konkrétních videích. Ať je to ale jak chce, tento návod rozhodně není míněn jako nástroj k porušování autorských práv.

Stažení videa do počítače

Nejprve je nutné videa stáhnout do počítače. Existuje několik cest jak to udělat, ale jako nejjednodušší mi přijde použít specializovaný program:
 1. Stáhněte si program VDownloader odsud: http://www.vdownloader.es/download.php
 2. Dokážete-li program rozbalit a nainstalovat, udělejte to a pokračujte dalším krokem. Pokud ne, najděte v počítači stažený soubor vdownloader.zip. Zkuste ho otevřít (double-click). Může se spustit nějaký specializovaný program, pokud takový máte nainstalovaný, ale v každém případě byste teď měli vidět soubor vdownloader_setup.exe. Opět ho otevřete, tím by se měla spustit instalace programu.
 3. V instačním programu v podstatě vše odklikávejte, dokud se nedostanete k oknu se třemi zaškrtávátky. To poslední z nich (Create Auctions Site Desktop Icon) změňte na nezaškrtnuté, jinak vám to všude možně umístí nažádoucí ikony. Klikněte na Next a na stránce, která se objeví, nenechte zaškrtnuté ani jedno zaškrtávátko.
 4. Dokončete instalaci programu a program spusťte.
 5. V poli Výstupní formát vyberte možnost PÙVODNÍ SOUBOR (Bez konverze)
 6. Otevřete si internetový prohlížeč a na youtube otevřete stránku s videm, které chcete stáhnout.
 7. V boxu po pravé straně stránky je pole Adresa URL. Text z tohoto pole zkopírujte do schránky (označit a CTRL+C).
 8. Přepněte zpět na program VDownloader. Ten sám pozná, že jste zkopírovali odkaz na video a nabídne uložení do počítače. Vyberte místo pro uložení videa a nechte program stahovat.Pokud by snad stažení nenabídnul, vložte odkaz do pole VIDEO URL a klikněte na tlačítko Stažení.
 9. Pokračujte znovu od bodu 5. dokud nebudete míst stažená všechna videa, která chcete dostat na DVD.

Vypálení videí na DVD

 1. Budeme potřebovat další program – DVD Flick, stáhněte ho odsud: http://downloads.sourceforge.net/dvdflick/dvdflick_setup_1.3.0.7.exe
 2. Stažený soubor spusťte. Rozběhne se instalace, kterou tentokrát stačí komplet odklikat.
 3. Spusťte nainstalovaný DVD Flick
 4. Úplně dole je pole Project destination folder. Tady vyberte nějaký adresář, ve kterém bude program pracovat (Doporučuju vytvořit nový adresář). Je nutné se ujistit, že je na příslušném disku dostatek volného místa.
 5. Klikněte na tlačítko Add title v panelu napravo.
 6. Vyberte všechny videa, která chcete na DVD mít.
 7. Klikněte na tlačítko Menu Settings. Vyberte si nějaké menu (třeba Simple White)
 8. Klikněte na tlačítko Project Settings, na záložce General můžete v poli Title DVD pojmenovat (název se zobrazí v menu na DVD). Dále vyberte záložku Burning, zaškrtněte Burn Project to disk. V poli Drive vyberte vypalovačku (máte-li jich víc), klikněte na Accept.
 9. Pro dokončení a vypálení klikněte na ikonu Create disc v horní části programu.
 10. Program teď bude nějakou dobu pracovat a pak vypálí DVD s videi.

Žádné komentáře:

Okomentovat